Coworking Praha: Nejlepší Mezinárodní a České Stránky Pro Freelancery

1- Upwork

Upwork je platforma s ohromnou databází lidí, kteří práci hledají, ale také i těch, kteří jí nabízejí (okolo 1,5 milionu lidí). Je ro místo, kde každý, od začátečníků až po zkušené freelancery, může najít přesně to co hledá. Jsou zde nabídky jak pro dlouhodobé pracovní nabídky, krátkodobé pracovní nabídky, s platem za hodinu, zkrátka cokoliv, co by mohla být vaše preference. Je to perfektní stránka, pokud hledáte práci, nebo jí nabízíte. 

Bonus k tomu je to, že Upwork se stará o to, aby jeho uživatelé byly ochráněny před podvody. Zavedli pravidla, které bojují proti falešným zaměstnavatelům nebo zaměstnancům. 

2- Toptal

Díky Toptal je náborový proces mnohem rychlejší a společnosti nacházejí nejlepší 3 % talentů z jejich oborů právě zde. Freelanceři mají možnost projít prověřovací proces této platformy, které zahrnuje test znalosti freelancerovy angličtiny, osobnosti, znalostí a dovedností. Poté společnost si vybere jednoho z freelancerů a dohodnou se na spolupráci, která má dvoutýdenní zkušební dobu. Poté freelancer je zaplacen buď od této společnosti nebo od Toptalu, záleží na tom, jak byla s ním společnost spokojená.

3- Freelancer


Nabídka prací na Freelancer je zdarma, poplatek je vyžadován pouze poté co freelancer tuto pozici přijme. Tato platforma je celosvětovým trhem využívaným více než 25 milióny lidí z celého světa, takže jak si dokážete představit, každý si zde najde přesně to co hledá.

Plus této stránky je to, že Freelancer.com dovoluje zaměstnavatelům kontrolovat ty lidi které zaměstnali. Mohou si takto být jistí, že zaměstnaný člověk pracuje na jeho projektu dle plánu.

4- Guru

Guru.com je zdarma a velice jednoduše se používající platforma, protože zaměstnavatelé mohou dávat nabídky a hledat přímo z hlavní stránky. Proces hledání a najmutí freelancera je velmi jednoduchý a rychlý. Obě strany se domluví na práci, podepíší smlouvu a začnou pracovat.

5- Peopleperhour

Na peopleperhour.com nikdo nemusí nic platit za nabídku práce. Jakmile společnost najde toho freelancera, kterého potřebuje, dokončí práci a zaplatí. Je to volný trh a nacházejí se zde freelanceři z celého světa. Tým peopleperhour.com kontroluje žádosti všech freelancerů, kteří se chtějí přihlásit, takže společnosti a zaměstnavatelé si mohou být jistí, že dostávají kvalitního pracovníka.

6- Freelance writing gigs

V nabídca prací pro freelancery na této stránce, se denně objevují stále nové nabídky pro freelancery, kteří píší blogy a mnoho dalšího. Od online spisovatelských prací po částečné úvazky na pracovišti a stáže. Není to pouze stránka, kde můžete najít nabídky prací pro freelancery, kteří píší. Tato platforma také nabízí zdroje pro tyto freelancery a stále obnovující se seznam stránek, kteří platí spisovatelům. Je to stránka od freelancerů pro freelancery. 

7- Fiverr

Hned jakmile se podíváte na tuto stránku tak uvidíte, že tato stránka je rozdělena na 5 kategorií, logo design, sociální média, komentátorství, překlady a ilustrace, ale Fiverr nabízí všechny typy freelancerů, kteří existují. Jednoduše můžete napsat do vyhledávacího políčka co hledáte a najdete spoustu specialistů v daném oboru a můžete je filtrovat dle specifik, do té doby, dokud nenajdete toho pravého. 

8- Freelancer.cz

Když se poprvé podíváte na tuto stránku, tak budete mít na výběr, jestli práci nabízíte nebo poptáváte a poté si zaregistrujete účet. Poté co se zaregistrujete, můžete si vybrat obor, který vás zajímá a najdete si zde práci která vám nejvíce vyhovuje. Máte zde měsíc členství zdarma, ale po měsíci si už zaplatíte. 

9- Freelance.cz

Můžete se zaregistrovat jako společnost nebo jako freelance expert a na nějaký čas dostanete premiový účet zdarma. Poté se vám účet přesune na základní verzi, která je zdarma. Poté co se registrujete tak je zde celý svět plný možností.  

10- Navolnenoze.cz

Navolnenoze.cz nabízí 12 kategorií pro freelancery. Tato platforma je pro všechny typy freelancerů, nejen IT freelancerů, můžete zde najít numerology, psychology, stylisty, hudebníky, a tak dále. Jakmile se jednou zaregistrujete a zaplatíte roční poplatek, můžete si udělat svůj profil a propagovat svojí práci. 

11- Webtrh.cz

Není zde nutnost se registrovat, prostě přijdete a najdete to co hledáte. Tato stránka je jeden velký trh pro všechno spojené s webem, jak již název napovídá. můžete zde najít práci, koupit si stránku, vyhrát aukci stránky a najít další informace ve fórech. 

12- Freelance-market.cz

Freelanceři se mohou registrovat na této doméně a společnosti nebo zaměstnavatelé hledající freelancery je jednoduše najdou tím, že do vyhledávacího políčka napíší to co, nebo koho potřebují. Jakmile někoho najdou, vyplní formulář na této stránce a dostanou veškeré informace které potrřebují ke kontaktování tohoto freelancera. 

Chcete začít s freelance kariérou? Přijďte do Coffice Praha, kde budete obklopeni lidmi se stejným smýšlením. 

Potřebujete spolubydlení v Praze? Jsme tu pro vás, napište nám zprávu 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkedin
Share on Pinterest