DIGITÁLNÍ NOMÁD: 10 DŮVODŮ PROČ JE PRAHA PRO NĚ PERFEKTNÍ

Dle časopisu Forbes, Praha se stala nejlepším městem pro digitální nomády a freelancery v roce 2018. Zde jsou důvody proč:

1- Relativně nízké náklady na život ​

Nebudeme porovnávat náklady na život s asijskými městy, protože obecně, život v Asii je levnější než v Evropě. Praha je, pokud porovnáme to, co zaplatíme s tím, co dostanete z celé Evropy, jedna z nejlepších.  

 

Musíme zmínit to, že ceny nájmů a bytů stále rostou, kvůli vysoké poptávce a stále rostoucímu počtu Airbnb apartmánů na trhu. Ale stále, pokud toto porovnáte s ostatními velkými městy, můžete najít decentní ceny a byty v centru většinou jsou v nádherných udržovaných historických budovách, a i jen toto je dobrý důvod proč si o trochu více připlatit, pokud chcete toto město si užít naplno. 

2- Spoustu coworkingů a internetových kaváren odkud pracovat + Velká komunita freelancerů

Počet coworkingových prostorů v Praze se stále zvyšuje, každý, kdo se alespoň částečně o tento trh zajímá, to moc dobře ví. Dle JLL, tu bylo 43 Pražských coworkingových center v roce 2017 a toto číslo se stále zvyšuje. Největší koncentrace je na Praze 1, 5 a 7.  

 

I přes to že počet coworkingových center se stále zvyšuje, spoustu lidí stále pracuje z kaváren, protože coworkingová centra jim z nějakého důvodu vyhovovat nemusí. 

 

3- Vysoká rychlost Wi-Fi

Wi-Fi připojení v Praze je rychlá a spolehlivá, a v dnešní době skoro každá kavárna nebo bar má Wi-Fi připojení. 

4- Dopravní systém a vzdálenosti, které se dají ujít

Dopravní systém v Praze je na velmi vysoké úrovni. S metrem, tramvajemi a autobusy se můžete dostat kamkoliv, jezdi velice často a jejich cena je nízká. V Praze nebudete potřebovat Auto, je mnohem lepší využít místního dopravního systému. je levnější, rychlejší o nic se nemusíte starat, pouze naskočíte a vyskočíte, není potřeba dlouho hledat místo na zaparkování což může být noční můra, pokud toto místo hledáte v centru nebo v obytných zónách. 

5- Bezpečí

Česká republika se umístila na sedmém místě jakožto nejbezpečnější země z celého světa v roce 2018 dle GPI (Global Peace Index). Navíc Praha, jakožto hlavní město je také velmi bezpečné, což z něho dělá jedno z nejvíce oblíbených míst (ne-li nejoblíbenější místo) digitálních nomádů.

Pokud se jedná o ženy, co cestují samostatně/freelancerky/nebo ženy obecně, pokud dodržují zásady například jako, zůstávat na rušných místech v noci, mít přehled o okolí, netoulat se v temných místech, hlídat si své věci, tak je tu pouze velmi nízká šance, že by se cokoliv mohlo stát. 

6- Relativně dobrá angličtina

Většina mladých lidí mluví angličtinou na dobré úrovni, protože většina dětí se jí začne učit již brzy na škole. Je tu také velká komunita cizinců a většina z nich také mluví angličtinou na dobré úrovni. Jediný problém, který byste mohli mít, jedná-li se o jazyk, může být, pokud potřebujete jednat se státními aparáty, není zde mnoho pracovníků, kteří by mluvili jiným jazykem než češtinou. Pokud potřebujete pomoct s byrokracií, najděte si nějakého místního obyvatele, který vám přeloží a všem vašem problémům bude konec. 

7- Lokace ve Střední Evropě ​

Česká republika a poté zejména Praha je perfektní lokace, pokud se chcete někde na chvíli usadit a cestovat odsuď po celé Evropě. Nachází se v Centrální Evropě a Pražské mezinárodní letiště nabízí spoje s většinou větších Evropských letišť a pokud byste chtěli cestovat i dále, tak naleznete skvělé nabídky. 

Také cestování autobusem nebo vlakem je skvělé a hlavě autobusy jsou lovné a vzdálenosti nejsou zas tak veliké. Je tu spoustu z čeho si vybrat.

8- Krásy města ​

Historie města jde ruku v ruce s jeho krásou což dělá Prahu jednu z nejatraktivnějších míst v Evropě. Každý rok, Prahu navštíví více jak 8 miliónů návštěvníků. Často se stane, že si kvůli tomuto počtu turistů pořádně neužijeme krásu centra. Jakmile zůstanete o trochu déle a budete objevovat město dál a dál, zjistíte že toto město nabízí spoustu historických a krásných míst, které nejsou tolik přelidněné a budete mít více prostoru a času si je užít a uvidíte město z jiného pohledu. 

9- Přátelští lidé ​

Pokud se rádi socializujete a rádi potkáváte nové lidi, tak si brzy uvědomíte že Praha, i přes ne nejlepší reputaci Čechů (ne úplně pravdivou reputaci z vlastní zkušenosti), je perfektním místem pro Vás. Nabízí trochu něčeho cokoliv by si jakákoliv dušička mohla přát a garantujeme Vám, že si zde snadno uděláte kamarády. Co je důležitější, jak mít skupinu dobrých přátel okolo Vás? 

10- Praha akce, koncerty, noční život a umění ​

Kulturní život Prahy je velmi bohatý. Jsou zde akce konající se každým dnem a nocí po celý týden i víkend. Nebude jednoduchý úkoly zúčastnit se každého z tohoto obdivuhodného rozsahu kulturních akcí. Pokud zůstanete dost dlouho budete mít možnost projít veškeré galerie, muzea, koncerty a divadelní představení. Na výběr je toho spoustu 

 

Závěrem můžeme říct jen to, abyste přijeli a život v Praze si plně užili. 

Hledáte Coworkingový Prostor v Praze nebo spolubydlení? Jsme tu pro vás, napište nám! 

Líbil se vám tento článek?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkedin
Share on Pinterest

Zanechte komentář

Newsletter

Hey, what’s your name and e-mail? We can send you some updates (don’t worry we will not spam you)